Продажба! Наочари за сонце RED STELT 8000 JSP
Наочари за сонце RED STELT 8000 JSPНаочари за сонце RED STELT 8000 JSPНаочари за сонце RED STELT 8000 JSPНаочари за сонце RED STELT 8000 JSPНаочари за сонце RED STELT 8000 JSP

Очила за сонце Red Stelt 8000 JSP

1.290 Ден. 990 Ден.

ВИДЕО КЛИП

Карактеристики :

 1. Цена 990 ден, достава вклучена во цената !
 2. Тежина од само 26 грама,
 3. Потекло од Англија,
 4. Стабилизатор за наочари   на носот,
 5. Затемнети стакла,
 6. UV заштита, и тоа UVA, UVB i UVC заштита,
 7. EN 166 1.Fстандард,
 8. Имаат заштита од замаглување,
 9. Дополнителна заштита од гребење.
 10. Ширина на наочарите 18,5 см,
 11. Спортски изглед и модерен дизајн.
 12. Прикажи комплетна понуда

 

SKU: red stelt 8000 Categories: , Tags: , ,

Product Description

Очила за сонце Red Stelt 8000 JSP

Очила за сонце Red Stelt 8000 JSP:

Очилата за сонце  Red Stelt 8000 JSP  се заштитни наочари за сонце со модерен изглед и дизајн коишто на секого би му биле добродојдени во сончевите денови.

Нивната тежина е само 26 грама и многу се лесни за носење. Произведени во Англија.

Поседуваат антизамаглувачки поликарбонатни сочива коишто се многу отпорни на сите механички оштетувања како и гребнатинки.

Очилата поседуваат подесива PVC влошка за нос којашто на корисниците им овозможува

Дополнителен комфор и удобност при носење.

PVC влошка на корисниците им обезбедува стабилност на очилата. Рачките се со низок профил. Симпатичен и впечатлив детал на очилата е црвената шара на рачките која им дава некаков карактер.

Овој модел на очила е еден од најпродаваните откако започнавме со продажба на истите и убедливо добива најдобри коментари и симпатии од купувачите.

Со овие очила сонцето нема да претставува проблем што е многу добро за возачите и велосипедистите кои се најчестите купувачи. Погодни се и за скијачите затоа што го намалуваат одсјајот на зраците од снегот и несметано може да се ужива во скијањето.

Прегледноста е многу добра па затоа голем број на возачи и велосипедисти ги купуваат овие очила за да бидат заштитени, а сепак да уживаат во возењето и сообраќајот.

top