Купи!

ЈАКНА M65 VIJETNAMKA DARKCAMO BRANDIT

Original price was: 5.890 Ден..Current price is: 4.990 Ден..

Цена со вклучена достава!

ВИДЕО !

ОПИС:

Прикажи ги целиот каталог
-Квалитет и удобност,
-Еполети на раменици
-Големи и пространи џебови
-Капа сокриена во крагна
-Специфичен и препознатлив дизајн
-Внатрешен слој од полиестер кој може да се вади
-Состав 65% полиестер и 35% памук
– Врвки на капа: 93% памук и 7% еластин
– Подесувачи околу зглобовите на раце
– Поставата се вади по потреба

Add to Wishlist Browse Wishlist
SKU: Brandit 3108.4 Категорија Ознака:

Опис

ЈАКНА M65 VIJETNAMKA DARKCAMO BRANDIT

ЈАКНА M65 VIJETNAMKA DARKCAMO BRANDIT

Јакна М65 Виетнамка Brandit DARKCAMO боја е модел на јакна кој му одолева на времето и е познат на многу генерации додека постојано се подобрува квалитетот и нејзиониот дизајн.

Состав на материјалот: 65% полиестер и 35% памук додека самото полнење е исто така од полиестер. Вештачките влакна дополнително допринесуваат за јачина на јакната и не е реткост купувачите да ни раскажуваат дека таква јакна ја носеле и по 10-15 години.

Јакната одолева на различните временски услови како што е дождот, снегот, и ветерот, а Вас ве заштитува од овие временски прилики.

Дизајнот на јакната е многу специфичен и препознатлив и го содржи следново:

  • Повеќенаменски џебови со голем капацитет така што имате можност да понесете со себе се што Ви е потребно
  • Еполети на раменици кои овозможуваат специфичен естетски дизајн, а воедно се и препознатлив знак на јакната

Јакната има и капа која по потреба се вади од крагната кадешто е и спакувана и на тој начин Ви овозможува брза заштита од дожд.

Внатрешната влошка од полиестер е делива и можете да ја одвоите од самата јакна и се разбира да се носат согласно  временските услови и Вашите потреби и желби.

Brandit е германска компанија позиционирана во Келн, а е препознатлива по квалитетот на своите производи што е и разбирливо бидејќи првите асоцијации на производите од германско потекло  се квалитет, сигурност, издржливот…

Како што веќе напоменавме иако сме релативно

нова компанија добиваме редовно feedback од нашите купувачи за тоа дека вакви јакни носеле и по 10-15 години, и ден денес сеуште се купуваат што е и најдобар доказ за квалитетот на истата.

Моделот на јакната одговара на сите модни стилови. Можете да ја носите и во casual варијанта но и во сериозни пригоди.

Порано М65 била врзувана исклучиво за војската и на таквиот начин на облекување. Но сега се повеќе се користи од цивилите.

На сите топло им ја препорачуваме затоа што не се смоневаме дека ќе биде најдобар сопатник и никогаш нема да потфрли!

VELIČINE JAKNE:


46579812354678789546456232132134566897e

Дополнителни информации

Veličina

, , , , ,