E-Pro Grizzly Black

6.990 Ден.

▪ Veličini 40-46

▪ Odlična stabilnost na zemja

▪ Trosloen sistem na djon ovozmožuva  stabilnost i sigurnost

▪ Silni  zajaknuvanja vo site segmenti  i kaj prstite

▪ Kombinacija na kvalitetni materijali kako kordura i antilopa

▪ Popularni obuvki medju planinarite i taktičkite edinici

▪ Proizvoditel: E-Pro, Rusija

Cena 6990 den so vkl dostava

Compare Added Add to Wishlist Browse Wishlist
SKU: Не е достапно Категорија

Опис

E-Pro Grizzly Black

E-Pro Grizzly Black е серија на обувки кои се многу популарни и се користат од љубителите на тактички обувки и обувки за планинарење. Цврстата конструкција во комбинација со флексибилното движење кое овозможува удобност при одење го прави овој чевел идеален за припадниците на војската и полицијата кои очекуваат издржливост и удобност од својата опрема. Е-Про дизајнираше цела линија која се разликува по боите на материјалот и длабочината т.е висината на потколеницата, како и присуството на специјални заштитни мембрани. Комбинацијата на висококвалитетни материјали ја формираат основата на оваа чизма и се состои од кордура и велур. Специјалната технологија која ја сочинува мембраната на оваа обувка му дава можност на стапалото да дише, така што миењето ќе помине низ мембраната во надворешната средина, а во исто време, водата од надворешната средина нема да навлезе во внатрешноста на чизмата. Обложениот дел во пределот на прстите обезбедува дополнителна заштита од удари, а конструкцијата што се протега по страните на чизмата обезбедува стабилност и дополнителен слој на заштита за вашето стапало. Просечната висина на чизмата е 14,5 см, што е доволно за да се обезбеди фиксација на зглобот на глуждот за да се избегнат повреди при движење во сложени услови. Посебната моќ на зафат дава полесно чувство на движење при качување или спуштање по нагорнина. Конецот е со многу издржлив состав и структурата е зајакната со двојно шиење, така што нема да има непланирани ситуации кога чевлите ќе се распаѓаат. Здолништето е направено од повеќе слоеви со посебна структура и состав. Средниот слој е изработен од полиуретан, кој обезбедува високи својства на амортизација и апсорпција на удари при движење. Надворешниот слој е изработен од природна гума, што гарантира добро држење на различните површини по кои се движите. Посебен систем кој стои до јазикот на чевелот обезбедува заштита од навлегување на предмети како камчиња, но штити и од навлегување на вода во внатрешниот простор на чевелот.

Дополнителни информации

Veličina

, , , , , , , ,