Купи!

Очила за сонце Red Stelt 8000 JSP

990 Ден.

ВИДЕО КЛИП

Карактеристики :

 1. Цена 990 ден, достава вклучена во цената !
 2. Тежина од само 26 грама,
 3. Потекло од Англија,
 4. Стабилизатор за наочари   на носот,
 5. Затемнети стакла,
 6. UV заштита, и тоа UVA, UVB i UVC заштита,
 7. EN 166 1.Fстандард,
 8. Имаат заштита од замаглување,
 9. Дополнителна заштита од гребење.
 10. Ширина на наочарите 18,5 см,
 11. Спортски изглед и модерен дизајн.
 12. Прикажи комплетна понуда

 

Add to Wishlist Browse Wishlist
SKU: red stelt 8000 Категории , Ознаки: , ,

Опис

Очила за сонце Red Stelt 8000 JSP

Очила за сонце Red Stelt 8000 JSP:

Очилата за сонце  Red Stelt 8000 JSP  се заштитни наочари за сонце со модерен изглед и дизајн коишто на секого би му биле добродојдени во сончевите денови.

Нивната тежина е само 26 грама и многу се лесни за носење. Произведени во Англија.

Поседуваат антизамаглувачки поликарбонатни сочива коишто се многу отпорни на сите механички оштетувања како и гребнатинки.

Очилата поседуваат подесива PVC влошка за нос којашто на корисниците им овозможува

Дополнителен комфор и удобност при носење.

PVC влошка на корисниците им обезбедува стабилност на очилата. Рачките се со низок профил. Симпатичен и впечатлив детал на очилата е црвената шара на рачките која им дава некаков карактер.

Овој модел на очила е еден од најпродаваните откако започнавме со продажба на истите и убедливо добива најдобри коментари и симпатии од купувачите.

Со овие очила сонцето нема да претставува проблем што е многу добро за возачите и велосипедистите кои се најчестите купувачи. Погодни се и за скијачите затоа што го намалуваат одсјајот на зраците од снегот и несметано може да се ужива во скијањето.

Прегледноста е многу добра па затоа голем број на возачи и велосипедисти ги купуваат овие очила за да бидат заштитени, а сепак да уживаат во возењето и сообраќајот.