PANTALONI PENTAGON BDU RIP-STOP 2.0 WOODLAND

2.990 Ден.

 • Прикажи комплетна понуда
 • Нова серија 2.0 BDU Pentagon пантолони .
 • Материјал од 65% полиестер и 35% памук.
 • 2 предни, 2 странични и 2 задни џебови.
 • 7 бои.
 • Rip-Stop систем за отпорност од триење.
 • Тројни шевови.
 • Лесни и удобни.
 • Слобода на движење.
 • Зајакнување на препоните и колената.
 • YKK zip систем на закопчување.

Цена со вклучена испорака!

Compare Added Add to Wishlist Browse Wishlist
SKU: PE - K05001 - 51 Категорија

Опис

PANTALONI PENTAGON BDU RIP-STOP 2.0 WOODLAND

PANTALONI PENTAGON BDU RIP-STOP 2.0 WOODLAND

TAKTICKI PANTALONI  BDU RIP-STOP WOODLAND, Pantalone BDU се тактички панталони изработени од мешавина на памук и полиестер. Изработени се по НАТО стандарди, со додатни џебови одзади, странично. Панталоните се додатно појачани во пределот на седлото и исто така се додатно појачани со фалтички на колена.

Посебно дизајнирани копчиња од меланин со принт на лого на Pentagon SA.

WOODLAND панталоните се изработени од високо абразивен материјал и се изработени во rip stop ткаење коешто е отпорно на кинење и при поголеми напори.

На крајот од ногавиците панталоните имаат трака којашто служи за затегање такашто имате можност дополнително да ги затегнете на ногата.

Панталоните се со рамен крој, а дополнително се шиени за дополнителна цврстина.

Околку половината PANTALONITE  BDU RIP-STOP се наоѓаат гајки низ кои е можно да се провлече каиш или опасач од 5 см.

Шлицот на PANTALONITE BDU RIP-STOP се затвора со копчиња.

Панталоните се достапни во S, M , L, XL, XXL големини.

На задниот дел од панталоните се наоѓа движечка трака која што користи панталоните да се затегнат по потреба.

Панталоните можат да се перат во машина за алишта со останатите темни алишта. Панталоните се употребливи за повеќе години

 

Дополнителни информации

Veličina

, , , , ,